Astrologie, Numerologie, Horoskopy, Magické kameny, Tarot, Karty

VOLBA KAMENE


VOLBA KAMENE

Drahých kamenech a minerálech se po spoustu let ukládá síla Země a přírody formou všech živlů (země, vzduch, voda, oheň). Kameny nabízejí mnoho této energie a záleží na nás jestli ji dokážeme přijmout a využít. Skrytá síla kamenů je po staletí využívána k léčení těla i ducha. V přírodním stavu velice často vyhledávané jako amulety, opracované do nejrůznějších forem jako talismany (náhrdelníky, přívěsky, prsteny). Poslední dobou pro svoji přírodní zásobu energie často využívané k alternativním způsobům léčby. Nesmíme zapomínat, že kámen neustále energeticky pracuje, a to i jako dekorační prvek v bytě.

Při volbě kamenu byste neměli hledět pouze na to, jaký kámen je přiřazen např. vašemu slunečnímu znamení. Nejen že na to existuje spoustu různých názorů, ale je i mnoho jiných spojitostí kamene a vaší osoby. Také záleží na tom, za jakým účelem kamen používáte a nosíte. Proto se při výběru spoléhejte především na vlastní cit a intuici, která vám napoví. Dejte si na čas. Správná volba vhodné kamene může být k nezaplacení.

Nejste li znalci magické terminologie nevidíte asi rozdíl mezi amuletem a talismanem. Jejich význam je ale odlišný, i když někdy nějaký předmět může působit ve smyslu amuletu i talismanu. Původ slova amulet není úplně znám, ale předpokládá se, že je to z latinského amuletum - od latinského slovesa amiliri - česky oddálit, odsunout. Z toho plyne, že amulet je věc, prostředek, který má pomoci ochraňovat, odsunovat nepříjemné věci. O amuletu se předpokládá, že má nebo obsahuje magickou sílu. Uskutečňuje to, co symbolizuje, neobyčejný vztah mezi tím, kdo ho nosí a silami, které představuje. Amulet váže a soustřeďuje všechny síly, které působí na všech vesmírných úrovních Talisman je naopak předmět, který přitahuje dobré nebo šťastné záležitosti. Talisman - z arabského talásim - česky kouzelný nebo posvěcený obraz. Bývaly to figurky nebo rytiny na papíře nebo na jiném materiálu (zlaté nebo olověné destičky), které se zhotovovaly za určitých planetárních konstelací, aby nabyly určité magické síly. Lidovými talismany je například jetelový čtyřlístek, rybí šupiny z vánočního kapra, čočka jako novoroční jídlo (přitahují peníze). Oblíbenými talismany jsou prsteny ve tvaru urobora (had který požírá vlastní ocas).

Teď si tedy můžete z nabídky odkazů uvedených nahoře na této stránce vybrat mimo jiné i způsob, podle kterého hledáte určitý kámen (znamení zvěrokruhu, planety, barva, léčivý vliv). A ještě jednou připomínám - nezapomeňte při výběru a před koupí především na své vnitřní pocity! Hodně štěstí!

Doporučujeme: UTON Copyright by Katarin © 2023