Astrologie, Numerologie, Horoskopy, Magické kameny, Tarot, Karty

PÉČE O KAMENY


Čištění a nabíjení

Kameny sice působí na člověka, ale stejně tak i člověk, který je nosí, na ně. Proto se musí pravidelně čistit. Vhodná doba pro čištění kamene nelze přesně určit, záleží na druhu kamenu i intenzitě jeho využívání. Pokud možno, neměli bychom vůbec dopustit, aby se na kamenech objevily změny, způsobeny vnějšími příznaky, jako jsou například čmouhy, zakalení, změna barvy a praskliny. Měli bychom tak poslouchat svůj vnitřní hlas, abychom ucítili, kdy je vhodná doba pro péči o kámen.

Ztracení kamene, může být znamení, že už od nás přijal příliš mnoho a jeho služba skončila.

čištění vodou a solí

Tato možnost je nejjednodušší a nejbezpečnější pro očištění kamene. Položte ho na více hodin (do tří dnů) do nádoby s vodou, které se postaví do ještě větší nádoby s kuchyňskou solí. Sůl má schopnost rozpouštět informace a odstraňovat napětí, které kámen přijal. Přímý kontakt se solí by mohl některé kameny poškodit, je tato metoda nejbezpečnější pro všechny.

čištění a nabíjení v ametystové nebo záhnědové drúze

Kameny lze očistit také vložením do drúzy z krystalů ametystu nebo záhnědy, či její části. Přitom se kameny mohou i energicky nabít a regenerovat. I kameny, které byly předtím očištěny vodou a solí, můžeme nakonec ještě nabít v drúze.

vystavění slunci

Pokud není k dispozici ametystová drúza, můžeme nechat drahokamy nějaký čas na slunci.

Doporučujeme: UTON Copyright by Katarin © 2023