Astrologie, Numerologie, Horoskopy, Magické kameny, Tarot, Karty

LÉČIVÝ VLIV DRAHÝCH KAMENŮ


Toto téma je opravdu složité a rozsáhlé. Existuje mnoho principů léčení a pro pochopení veškerých základních principů vlivů kamenů a působeních léčivých kamenů na duchovní, mentální, duševní a tělesné úrovni, je potřeba mít velký přehled. Na mých stránkách, jak už zmiňuji jinde, uvádím v souvislosti s léčivým vlivem opět především astrologii a sluneční znamení a tak se pro podrobnější informace přesuňte na odkaz ZDE .

Léčivý vliv kamenů
Terapie drahými kameny je stará jako lidstvo samo. Staré civilizace léčili mimo jiné i léčivými kameny. Terapie se prováděla nejrůznějšími způsoby. Kameny se používali ve formě prášku, užívaly se jako léky či tablety, nebo se ponořili do vody, která se pila nebo se v ní koupalo. Přikládaly se na rány, aby zastavily krvácení. Nejjemnější terapií bylo využívání vibrace těchto kamení přikládáním na čakry. Základem působení těchto kamenů je rozhodně to, že vy sami věříte. Přírodní vědy a mnoho dalších už dávno dokázaly, že téměř všechny věci tohoto světa na sebe vzájemně působí, protože vše je v podstatě vibrace. To, co vidíme, slyšíme, můžeme nějak vnímat, i to, co se našim fyzickým smyslům jeví jako pevné látka, jsou v podstatě vibrace o různých frekvencích. Vibrující těleso tak může působit na jiné, které je k tomu vhodné svou stavbou, a tak se jejich vliv spojí... vibrace se dostávají do vzájemné "rezonance". Vliv kamenů se zakládá na fenoménu rezonance (to se netýká jen drahých a léčivých kamenů, ale i hornin, podzemních pramenů a vůbec všeho, co nás obklopuje). Každý kámen vibruje svým zvláštním způsobem. což lze vysvětlit přítomností prvků, z nichž se skládá, viz odkaz Teorie a pojmy nebo Barva . Tato vibrace odpovídá různým obrazům nemocí tělesné nebo duševně-duchovní povahy.


Použití kamenů na léčebné účely
Zde uvedu alespoň nejpoužívanější metody, jak využít kameny k léčebným účelům. Při způsobu využití a délce působení se řiďte především svou intuicí. První impuls bývá obvykle správný. Pozorujte, co ve vás kámen probouzí a nejlépe bez hodnocení. Přitom věnujte pozornost svým pocitům, myšlenkám, reakcím těla, spontánním nápadům nebo zvláštním tématům, které náhle přijdou na mysl. I vnější vlivy, které zdánlivě s kamenem vůbec nesouvisí, mohou být znamení jeho vlivu. To vše pomůže poznat kámen, sebe sama i vzájemný vztah. Někdy není možné dosáhnout hned všeho plánovaného apod.. Skončete tedy, když se dostaví očividný úspěch, ale později znovu pokračujte.


vkládání
Přiložením kamene přesně na místo, které bolí, dosáhneme vlivu na některý orgán nebo to určité místo. Při tomto způsobu aplikace lze také samozřejmě využít čaker nebo akupunkturních bodů.

nošení
Pro delší dobu působení kamene zvolíme tuto metodu. Můžeme ho buďto opět umístit přímo na postižené místo, ale tentokrát pevně (např. náplastí), nebo ho můžeme nosit jako přívěšek, nebo součást náramku.

meditace
K meditačním účelům se odedávna používaly některé kameny (např. křišťál, obsidián, dnes i moldavit). V podstatě lze takto využít každý kámen. Kámen působí čistě na duchovní úrovni, pokud ho třeba jen uvolněně pozorujeme nebo položíme na "třetí oko".

elixír
Elixíry z drahokamů se vyrábějí podobně jako esence tzv. Bachových květů. Především pokud nechceme nebo nemůžeme nosit kameny neustále u sebe, představuje tento způsob aplikace vynikající alternativní využití léčivých kamenů. Poslouží také v akutních případech, protože jejich vliv je často rychlejší než působení konkrétního kamene.

Které kameny na jakou čakru

Na první (bazální) čakru umístěnou kolem kostrče se hodí kameny hnědé nebo černé barvy - obsidián, heliotrop, záhněda, hematit. Jejím tématem je základní životní energie, základní důvěra, vztah k zemi a hmotnému světu, stabilita, schopnost se prosadit. A další kameny s tímto související jsou achát, brekciový jaspis,obrázkový jaspis, červený jaspis, onyx, hematit.

Druhá čakra (sakrální, sexuální) v oblasti bederní páteře na zadní straně a vepředu dva prsty pod pupíkem souvisí s oranžovou barvou a patří sem veškeré kameny červenooranžové barvy - granát, karneol, rubín, tygří oko. Pomáhají zvyšovat ohnivou vibraci této čakry. Jejím tématem jsou základní pocity, dát se nést životem, smyslnost, erotika, tvůrčí schopnosti, údiv a nadšení. A další kameny s tímto související jsou karneol, červený aventurin

Třetí čakře (solar plexus) přísluší žlutá barva - žluté, zlaté či zelené kameny - zlatý topaz, citrín, turmalín, malachit, avanturín. Jejím tématem je zpracování pocitů a zážitků, rozvoj bytí, vliv a moc, síla a plnost, moudrost vyrůstající ze zkušenosti. A další kámen s tímto související je tygří oko.

Čtvrté čakře (srdeční) náleží růžová barva - barva bezpodmínečné lásky - růženín, růžový turmalín. Jejím tématem je rozvoj srdečních kvalit, láska, empatie, sdílení, plné nasazení, nesobeckost, oddanost, vyléčení. A další kameny s tímto související jsou růženín, rodonit, zelený aventurin,serpentin, malachit.

Pátá čakra (krční) souvisí s modrou barvou a s energií a živlem vzduchu - tyrkys, modrý chalcedon, akvamarín. Jejím tématem je komunikace, tvůrčí vyjádření, otevřenost, nezávislost, inspirace, přístup k subtilnějším rovinám bytí. A další kameny s tímto související jsou modrý chalcedon, tyrkys.

Na šestou čakru (třetí oko), která je umístěna uprostřed čela, se hodí fialové nebo tmavě modré kameny, které ji pomáhají harmonizovat - ametyst, lapis lazuli. Jejím tématem je poznávající funkce, intuice, rozvoj vnitřních smyslů, síla ducha, projekce vůle, projevy. A další kameny s tímto související jsou lapis lazuli, sodalit, dumortierit.

Sedmé čakře (korunní) nacházející se na vrcholu hlavy náleží kameny bílé až průzračné - diamant, křišťál. Bílá sjednocuje všech sedm barev duhy. Jejím tématem je završení, nejvyšší poznání přímým pohledem do nitra, sjednocení s všebytím, univerzální vědomí. A další kameny s tímto související jsou ametyst, křišťál.

Na jaké problémy použít jaké kameny

Alergie: zirkon, akvamarín

Angína: smaragd, dioptas, jantar

Astma: jantar, tygří oko, malachit, akvamarín, sagenit, beryl, chryzoberyl, smaragd, ametyst, perla, zelený turmalín, lapis lazuli, safír, křišťál

Bodnutí hmyzu: lapis lazuli

Bolesti: safír, lapis lazuli, ametyst, křišťál, malachit, rubín, sagenit, sarder, sardonyx, achát, jantar, smaragd, záhněda, magnetit, turmalín

Bolesti břicha: chryzoberyl, gagát

Bolesti hlavy: ametyst, křišťál, smaragd, zelený turmalín, modrý a zlatý topaz, lapis lazuli, jadeit, kunzit, magnetit, malachit, platina, achát, sarder, sardonyx, magnezit, hematit

Bolesti v krku: jantar, akvamarín, chryzokol, tyrkys

Bolesti kříže: magnetit, zlatý topaz, safír

Bolesti močového měchýře: hematit, gagát

Bolesti nervů (neuralgie): ametyst, magnezit, lapis lazuli, diamant, akvamarín, karneol, korál, modrý topaz, jadeit

Bolesti šíje: akvamarín, magnetit

Bolesti uší: jantar, onyx, fluorit, stříbro, platina, diamant, safír

Bolesti zad: ametyst, adulár, křišťál, magnezit, hematit

Bolesti zubů: akvamarín, malachit, jantar, magnezit, gagát

Cévní onemocnění: olivín, ametyst

Cukrovka: citrín, mechový achát, magnetit, malachit, ametyst, rodonit, diamant

Cysty: magnezit, spinel

Dýchací ústrojí: pyrit, sagenit, citrín, akvamarín, tyrkys

Ekzém: aventurín, safír, akvamarín, křišťál, dipotas, korál, chryzoberyl, kočičí oko

Epilepsie: smaragd, jaspis, zelený turmalín, achát, zlato, stříbro, měď, meteorit, pyrit, lapis lazuli, zlatý topaz, olivín, diamant

Hemeroidy: heliotrop, perla, topaz, smaragd, korál, diamant, červený jaspis

Hlasivky: chalcedon, jantar, tyrkys

Horečka: jantar, topaz

Chřipka: smaragd, jadeit, zelený turmalín, topaz, měsíček, gagát, fluorid, měď, beryl, zlato

Chudokrevnost: hematit, červený korál, turmalín, zlato, rubín, granát, magnetit, heliotrop, červený jaspis

Impotence: rubín, granát, karneol, magnezit, topaz

Infekce: jantar, karneol, ametyst, turmalín, smaragd, stříbro, malachit, záhněda, rubín, obsidián, achát, sardonyx

Játra: akvamarín, topaz, jaspis, jantar, hematit, beryl, sugilit, modrý zirkon, heliotrop, magnetit, smaragd, hyacint

Kašel: jantar, sagenit, akvamarín, topaz, azurit

Kolika: červený korál, křišťál, rubín, jadeit, malachit

Kožní onemocnění: aventurín, akvamarín, granát, topaz, achát, kočičí oko, safír, sarder, sardonyx, hyacint, kalcit, ametyst, modrý zirkon, onyx, křišťál

Krevní tlak nízký: magnetit, rubín, červený korál, topaz

Krevní tlak vysoký: lapis lazuli, safír, sodalit, hematit, smaragd, jadeit

Krvácení z nosu: heliotrop, karneol

Křeče: měď, rubín, malachit, adulár, magnetit, křišťál, modrý zirkon, beryl, hematit, karneol

Křeče žaludku: chryzoberyl

Ledvinové kameny: jadeit, smaragd, diamant, červený jaspis, ametyst

Ledviny: křišťál, nefrit, ohnivý opál, karneol, heliotrop, safír, adulár, citrín, tygří oko, diamant, jadeit, růžový korál, červený jaspis, heliotrop, olivín

Leukémie: hematit, bronz, měď, diamant, obsidián, sagenit, opál, rubín

Lupy: diamant

Menstruace bolestivá: malachit, chryzokol, opál, křišťál, měsíček, korál, lapis lazuli, rubín

Menstruace nepravidelná: adulár, turmalín meloun, gagát

Migréna: ametyst, křišťál, jadeit, fluorit, smaragd, gagát, aventurín

Močové kameny: heliotrop, jaspis, diamant

Močový měchýř: jadeit, jaspis, korál, heliotrop, zirkon, malachit, magnetit, jantar, gagát, stříbro, červený jaspis, diamant

Mrtvice: lapis lazuli, olivín, diamant, jaspis

Nádory: safír, tyrkys, ametyst, křišťál, smaragd, hematit

Nadváha: malachit, ametyst, lapis lazuli, tyrkys

Nachlazení. perla, akvamarín, zelený turmalín, sagenit

Nechutenství: zlatý topaz, smaragd

Neplodnost: červený a černý korál, adulár, zlatý topaz, oranžový safír, jadeit, karneol

Neuróza: turmalín, turmalín v křišťálu, olivín, zlatý topaz, safír, lapis lazuli, chalcedon

Nevolnost v těhotenství: růžový turmalín, stříbro, ametyst, jaspis

Obrna: prehnit

Oči: smaragd, onyx, akvamarín, malachit, mechový achát, safír, olivín, chryzoberyl, magnetit, adulár, jantar. křišťál, hematit, tyrkys, rubín, tygří oko, aventurýn, zlato, rodochrozit

Opary: aventurýn, jadeit, granát, lapis lazuli

Otoky: adulár, lapis lazuli, zelený turmalín, chryzokol

Otrava: malachit, achát, diamant, chalcedon, heliotrop, hyacint, smaragd, karneol, rodochrozit

Pálení žáhy: chryzokol, smaragd

Parkinsonova nemoc: rodonit, rodochrozit, fluorit, malachit

Páteř: zlatý topaz, citrín, magnetit, labradorit

Plíce: tyrkys, sagenit, modrý zirkon, akvamarín, křišťál, zlato, pyrit, jantar, rodonit

Pocení: křišťál, safír

Pocení nohou: ametyst

Pohlavní nemoci: ametyst, zirkon, granát

Pohlavní pud - povzbuzení: granát, rubín

Pomočování: nefrit, jantar

Popáleniny: ametyst, chryzokol, malachit, perla, rubín, jadeit, křišťál, zelený kalcit, jantar

Porod a těhotenství: jadeit, chryzopras, heliotrop, jaspis, achát, hyacint, sarder, opál, smaragd, chryzokol

Potence: achát, perla, beryl

Prostata: hematit, magnezit, achát

Průjem: křišťál, beryl, magnetit, granát, černý turmalín, smaragd

Přechod: oboustranně ukončený křišťál

Rakovina: turmalín meloun, morion, záhněda, křišťál, safír, olivín, rodochrozit

Revma: malachit, karneol, černý turmalín, jantar, magnetit, zlato, chryzokol, smaragd, olivín, granát, magnezit, jadeit, sarder, sardonyx, azurit

Senná rýma: perla, zirkon, topaz

Skleróza: rodonit, rodochrozit, růžrnín, lapis lazuli, turmalín, malachit

Slezina: onyx, topaz, modrý zirkon, malachit, hyacint, červený jaspis, hematit, heliotrop, olivín, azurit, křišťál

Slinivka břišní: hyacint, malachit, onyx, modrý zirkon, jaspis, heliotrop, ametyst

Sliznice: karneol, korál

Sluch: onyx, jaspis, sarder

Spála: měď

Spalničky: perla, tyrkys, modrý topaz

Srdce: rubín, růženín, granát, kunzit, aventurín, malachit, zelený, růžový a modrý turmalín, chryzopras, tyrkys, mechový achát, chryzokol, dioptas, smaragd, hyacint, safír

Střevní onemocnění: olivín, jantar, červený jaspis, heliotrop, hyacint, citrín, jadeit, opál, žlutý jaspis

Strnutí šíje: akvamarín, chryzokol, hematit, magnetit

Svrab: onyx

Šedý zákal: malachit, křišťál, tyrkys

Štítná žláza: sagenit, korál, akvamarín, chryzokol, křišťál, chalcedon, jantar, rodonit

Těhotenství a porod: sarder, opál, červený jaspis, smaragd, olivín, achát, jantar, diamant

Těhotenství ohrožené: rubín, chryzokol

Tvorba mateřského mléka: bílý achát, adulár, křišťál, bílý chalcedon

Vaječníky: červený jaspis

Vlasy: lapis lazuli, achát, onyx, kunzit, hematit, safír, aventurín, jantar, opál, malachit

Vředy: tyrkys, safír, hematit, ametyst, křišťál, smaragd, růžový a zelený turmalín, chryzokol

Vyčerpání: rubín, granát, perla, zelený turmalín, zlatý topaz

Vyrážka: lapis lazuli, křišťál, akvamarín, aventurín

Zácpa: olivín, citrín, topaz, rubín, smaragd, rodochrozit

Záněty: zelený turmalín, modrý a fialový spinel, malachit, modrý topaz, lapis lazuli, granát, rubín, perla

Závratě: modrý turmalín, křišťál, diamant, jantar, safír

Zduření žláz: akvamarín, aventurýn, křišťál

Zlomeniny: magnezit, kalcit

Zvracení: smaragd, onyx, safír, korál, perla, chryzopras, lapis lazuli, jantar

Žaludek: heliotrop, beryl, olivín, jantar, smaragd, perla, akvamarín, křišťál, adulár, růženín, amazonit, hyacint, sugilit, jadeit, perla, červený jaspis, onyx, gagát

Žloutenka: diamant, magnetit, jadeit, měď, korál, citrín, jantar, lapis lazuli, křišťál, kalcit

Žlučník: měď, žlutý a červený jaspis, chalcedon, hyacint, jantar, křišťál, diamant, sugilit, smaragd, magnetit

Žlučníkové kameny: chalcedon, dolomit, jaspis, magnetit

Doporučujeme: UTON Copyright by Katarin © 2024