Astrologie, Numerologie, Horoskopy, Magické kameny, Tarot, Karty

BARVA DRAHÝCH KAMENŮ


V barvě kamene se odráží jeho chemické složení, vznik i krystalická soustava. Jeho barva může být také způsob, podle kterého si vybíráte vhodný drahý kámen. Každá taková barva má zvýšený pozitivní vliv na určitou oblast a působí určitým způsobem. Již pouze jeho vnějšího vzhledu můžeme získat hodně poznatků. Jednotlivé části určité látky, z kterého je kámen složen způsobují porušení krystalové mřížky, tzv. barevného centra, díky nimž se část světla pohlcuje a část odráží jako viditelná barva.

ČERNÁ
Tyto nerosty absorbují - odvádějí přebytky energie a pomáhají rozpouštět bloky a jimi zapříčiněné bolesti. Podporují v člověku odolnost a jeho schopnost soustředit se.

ČERVENÁ
Tyto nerosty působí dráždivě a zrychlují životní procesy. Aktivují tělesnou, duševní i duchovní energii a zintenzivňují prožívání.

ORANŽOVÁ
Tyto nerosty posilují a oživují. Podporují radost ze života, spontánnost a tvořivost. Dále mohou podporovat vnímání harmonie a vnitřní rovnováhu.

ZELENÁ
Tyto minerály působí rovnovážně a zintenzivňují emocionální prožívání. Podporují očišťování a povzbuzují obraznost, přinášejí vůli a zdravý optimismus.

ŽLUTÁ a ZLATÉ ZABARVENÍ
Tyto nerosty přinášejí štěstí, bezstarostnost a činorodost, také sebevědomí a víru ve vlastní úspěch.

MODRÉ
Tyto minerály uvolňují, ochlazují a uklidňují. Také podporují upřímnost a vznešenost, hledání pravdy a poznání. Pomáhají člověku vzdávat se všeho starého.

FIALOVÉ
Tyto minerály podporují duševní klid a vyrovnanost a tím i vědomí. Přinášejí duchovní svobodu a sebepoznání.

RŮŽOVÁ
Tyto nerosty působí smířlivě, přinášejí vnímavost, oddanost, soucit a schopnost odpouštět.

BÍLÁ A PRŮZRAČNÁ
Tyto nerosty podporují neutralitu, jasnost a čistotu a upevňují již získanou. Takové nerosty jsou symbolem dokonalosti a tvůrčí síly, která v sobě skrývá všechny možnosti a může vše uskutečnit.

Doporučujeme: UTON Copyright by Katarin © 2023