Astrologie, Numerologie, Horoskopy, Magické kameny, Tarot, Karty

Literatura

Uvádím zde seznam knížek, které jsou podle mě více či méně dobré, ale každá pro vás určitě bude plná důležitých informací, zajímavostí a pohledů na různé oblasti astrologie s podrobným výkladem, takže vám je mohu doporučit. A k tomuto seznamu přikládám stručný obsah tak, jak je uveden v knize.


Učebnice sestavování horoskopů; Christoper Weidner
Velká škola astrologie Základní průvodce astrologií pro každý den; Julia a Derek Parkerovi
Velká učebnice astrologie; Frances Sakoian a Louis Acker
Dějiny astrologie; Peter Berling
Astrologie vztahů; Lyn Birkbeck
Astrologie dítěte; M. J. Abadiová
Astrologie pro život; Sasha Fenton
Štěstí a seberealizace v horoskopu; Nicolas Klein
Ascendent; Martin Schulman
Sluneční znamení; Linda Goodmanová
Znamení lásky; Linda Goodmanová
Znamení hvězd; Linda Goodmanová
Drahé kameny a znamení zvěrokruhu; Barbara Newerla
Měsíční znamení; Ute York
Čínské symboly; Lubica Obuchová
Čínský horoskop; Ja. Ka. Man
Čínský horoskop o partnerství; Žanna Akuratová a Grigorij Kvaša

Velká kniha numerologie; Anna Šanová
Tarot, Velká Arkána; Bohumil Vurm
Tajemství tarotu; Annie Lionnetová
Učebnice sestavování horoskopů; Christoper Weidner


V tomto "Kurzu astrologie pro začátečníky" se obracím na všechny, kdo hledají systematický úvod do umění výkladu horoskopu a kdo měli dosud jen mlhavé představy o zvěrokruhu, domech a planetách. Kniha se úmyslně zaměřuje na lidi, kteří při svém prvním kontaktu s astrologií nechtějí zůstat sami s hesly a tabulkami, ale kteří hledají jakéhosi "učitele" v knižní podobě, jenž je sice povede, ale přesto jim dá šanci rozvinout vlastní pohled na věci.


Velká škola astrologie Základní průvodce astrologií pro každý den; Julia a Derek Parkerovi


Astrologie Julie a Dereka Parkerových (poprvé vydána v roce 1991) je všeobecně přijímána jako dobrý a praktický úvod do astrologie určený nadšeným amatérům i nadějným profesionálům. toto významné dílo vychází nyní v rozšířené a přepracované podobě s ohledem na potřeby nové generace.
Obsahuje nejnovější poznatky z astrologie – od vlivu komety/asteroidu Chironu po zcela nové astrokartografické techniky.
Kniha přináší neotřelý pohled na starobylé umění hodinové astrologie a zkoumá přední techniky sestavování horoskopu-radixu za použití midpunktů, harmonických horoskopů a měsíčních uzlů. Obsahuje nově vytvořené efemeridy, které sahají až do roku 2012.

Dějiny astrologie. Živly, smyboly a základ astrologie od počátků do současnosti; Peter Berling


Rozsáhlé pojednání Petera Berlinga o astrologickém myšlení sahá od kultur antiky až do současnosti. Zvěrokruh a jeho znamení se zde vysvětlují systematicky a konstruktivně; autor rovněž ukazuje, jak docházelo k falešnému výkladu a zneužití astrologický obrazů.


Velká učebnice astrologie; Frances Sakoian a Louis Acker


Kniha je určena pro začátečníky i pokročilé. S její pomocí se laik může naučit seskládat jednotlivé součásti, potřebné pro interpretaci vlastního, nebo jakéhokoliv jiného horoskopu. Pro zkušeného astrologa by měla být novým podnětem k interpretaci a užitečnou příručkou, ve které si může své vývody ověřovat.


Astrologie vztahů; Lyn Birkbeck


Astrologie vnímá člověka jako součást vesmíru, lidská bytost je neoddělitelně spjata se vším, co jí obklopuje. Pomocí astrologie můžeme dešifrovat skrytou část své osobnosti, odhalit příčiny mnohých nezdarů či se naučit žít v souladu se svou duchovní podstatou. Tato kniha vám poslouží jako dokonalý a praktický rádce, s jehož pomocí můžeme navázat úspěšné vztahy nebo prohloubit vztahy stávající. Nezáleží přitom, zda jste právě nějaký vztah začali, skončili či se nacházíte někde mezi tím. V tomto úplném a praktickém průvodci po úspěšných vztazích se nejen seznámíte s pravidly chování ve vztahu s partnerem, dětmi, přáteli, spolupracovníky, ale také nahlédnete za zrcadlo vnějšího světa a pochopíte, jakým způsobem a proč právě takto vztah funguje.


Astrologie dítěte; M. J. Abadiová


Astrologie dítěte umožní všem rodičům, kteří chtějí úspěšně vychovávat své dítě, odhalit bohatý svět nebeských vlivů. K tomu, aby rodiče hluboce porozuměli svému dítěti za pomoci postupů a metod praktikovaných po staletí, nepotřebují žádné předchozí znalosti astrologie. Tato kniha nabízí vyčerpávající a srozumitelný pohled na planety a na to, jak ovlivňují emocionální, intelektuální, fyzický a duchovní vývoj dítěte. Obsahuje přehledné planetární tabulky a jasné instrukce, jak zjistit a interpretovat postavení planet v době narození dítěte. Autorka navrhuje specifické metody, které rodičům pomohou minimalizovat vlivy, jež působí na život dítěte negativně, a maximalizovat vlivy pozitivní. Naučí je předvídat a určit závažné změny, charakteristické pro různá vývojová stádia dětí. Protože z našich dětí vyrostou vůdcové zítřka, potřebují dnes všechnu pomoc, kterou jsme schopni jim poskytnout. Astrologie dítěte ukáže rodičům, jak podporovat rozvoj svých dětí láskyplnou péčí, dokonale přizpůsobenou individuálním vlohám každého dítěte. Pomocí této knihy mohou rodiče najít ten nejideálnější přístup ke svému dítěti.


Astrologie pro život; Sasha Fenton


Tento fascinující průvodce k astrologii slunečních znamení vysvětluje, jak opravdu mocné je vaše znamení, i způsob, jakým může ovlivnit každou vaší volbu a každý den vašeho života. Poučte se, jak působí vaše sluneční znamení na všechno od vašich vztahů a zdraví, až po to, jak se oblékáte. Zjistíte, jak si najít práci, která vám vyhovuje nejlépe, jak si vyzdobit svůj domov a zvolit místo, kde chcete strávit dovolenou. Tajemství vašeho slunečního znamení jsou tu podrobně analyzována, aby vám poskytla lepší pochopení vaší skutečné osobnosti a vašich partnerských vztahů.


Štěstí a seberealizace v horoskopu; Nicolaus Klein


Kniha význačného astrologa a psychoterapeuta přináší způsoby, jak postupovat na cestě k nalezení štěstí a seberealizace u každého znamení zvěrokruhu pro různé stupně vývoje konstelace vašeho horoskopu, doplněné kartami symbolů.


Ascendent; Martin Schulman


Ascendent je - nebo by měl být - pro astrology mimořádným tématem. Autor této knihy podrobně rozebírá podstatu ascendentu v horoskopu, a to z poněkud nezvyklého pohledu: ascendent podle něj není jakýmsi ukazatelem vnějšího projevu a případně vzhledu zrozence, ale branou do duše, která filtruje vše ostatní v horoskopu. Po velmi zajímavé celkové teorii o tom, co vlastně ascendent je a jak působí, nabízí kniha výklad jednotlivých dvanácti ascendentů a na závěr dva ukázkové horoskopy.


Sluneční znamení; Linda Goodmanová


Skvělý astrologický průvodce Sluneční znamení vám dovolí poznat skutečnou povahu lidí, kteří vás obklopují. Z tohoto světového bestselleru se dozvíte vše, co vás zajímá. Jaký je doopravdy váš přítel? Vzala si vás vaše manželka jen pro peníze? Jak si máte udržet manžela? Kdy je nejlepší doba požádat svého šéfa o zvýšení platu, svou vyvolenou o ruku a švagra o půjčku? Díky Lindě Goodmanové odhalíte nejskrytější rysy charakteru svých přátel i nepřátel a zároveň lépe poznáte i sami sebe.


Znamení lásky; Linda Goodmanová


Odpovědi na otázky tákající se problémů ve vašich vztazích se mohou skrývat ve hvězdách. Znamení vztahů vás nejenom naučí, jak sestavit svůj vlastní, jedinečný astrologický horoskop, ale také jak interpretovat aspekty planet, abyste mohli určit míru kompatibility se svými milenci, přáteli, příbuznými a kolegy. Jediné, co potřebujete znát k odhalení tajemství svých vztahů, je datum a čas narození.


Znamení hvězd; Linda Goodmanová


Odhalení tajemství spokojenosti a sebepoznání. Další kniha slavné autorky bestselleru Sluneční znamení, tentokrát ještě obsáhlejší a zasahující všechny oblasti lidského života. Univerzální návod na šťastný život, jehož aspekty autorka léta zkoumá a popisuje. S typickou vnímavostí a vtipem rozšiřuje Linda Goodmanová nejen horizonty astrologie, aby vám pomohla na cestě ke zdraví a štěstí. Rozpomeňte se na zapomenutou harmonii Vesmíru.


Drahé kameny a znamení zvěrokruhu; Barbara Newerla


Tato kniha představuje jedinečný a podrobný popis souvislostí mezi znameními zvěrokruhu a drahými kameny. Obrací se na laiky i odborníky z oblasti astrologie a léčitelství. Každé dekádě zvířetníku přiřazuje jeden léčivý kámen, který představuje určitou kvalitu a vlastnost, kterou pak podporuje u lidí, kteří tento kámen nosí. V knize jsou uveden i ty kameny, které vyrovnávají typické slabosti jednotlivých znamení. Vlastnosti znamení a dekád i léčivé působení kamenů se popisují poutavě a podrobně. Autorka se vydává na dobrodružnou cestu zvěrokruhem a pestrým světem drahokamů a nerostů. Ukazuje přitom, jak se astrologické principy odrážejí ve způsobu vzniku kamene, jeho nerostném složení, vnitřní struktuře, jeho vnějším vzhledu a vlivu. Toto jedinečné spojení astrologie, mineralogie a léčitelství nám umožňuje pochopit přirozené souvislosti mezi znamením, nemocí a drahokamem. Celá problematika je zpracována přístupnou formou pro každého čtenáře. Tento systém lze velmi dobře využít v astrologické praxi i v léčitelství.


Měsíční znamení; Ute York


Od práce v zahradě, přes lásku, partnerství, plánování dovolené až po návštěvu zubního lékaře - úspěch nebo neúspěch jakéhokoli podnikání nepochybně závisí na fázích Měsíce a na znamení zvěrokruhu, ve kterém se Měsíc právě nachází. Tato prastará moudrost o lunárních rytmech a jejich vlivu na člověka upadla téměř v zapomnění. Kniha Měsíční znamení Vás seznámí přehlednou formou se staletými zkušenostmi s působením Měsíce v nejdůležitějších životních oblastech.


Čínské symboly; Lubica Obuchová


Publikace - tehdy první svého druhu u nás - přibližuje českému čtenáři kouzlo čínské symboliky a ornamentiky, jež prostupovala a prostupuje doslova všechny stránky každodenního života Číňanů. Vysvětluje skryté významy i používání symbolů a může tak přinést inspiraci pro netradiční úpravu bytu nebo domu, náměty na originální oděvní ornamenty i dekorativní tetování ramene, vzory pro vyšívání nebo malování na textil a další. Zároveň je zdrojem poučení pro cestovatele do daleké Číny.


Čínský horoskop; Ja. Ka. Man


Moudro tisícileté čínské astrologie ověřuje, v jakém znamení jsme se narodili. Již první vydechnutí určuje každému jedinci jeho horoskop. Poznáme sebe, prostředí, ve kterém žijeme, naše osobní životní osudy i jaký máme činsky horoskop. Poznáme, jak můžeme ovlit svůj život a jak vybrat vhodného partnera pro soužití. Naše kniha kratochvilného vyprávění se snaží ve čtenáři vyvolat úsměvnou pohodu.


Čínský horoskop o partnerství; Žanna Akuratová a Grigorij Kvaša


Tato kniha ruských autorů se zabývá partnerstvím na základě čínského zvěrokruhu. Opravdu důkladně se zabývá všemi možnými kombinacemi, které dělí do několika skupin. Vzniká tak zajímavý obrazec různých partnerských typů. Každý má možnost najít si svůj vlastní případ a do hloubky jej prozkoumat skrze zkušenosti a příklady zde uvedené.

Doporučujeme: UTON Copyright by Katarin © 2023