Astrologie, Numerologie, Horoskopy, Magické kameny, Tarot, Karty

SLUNEČNÍ ZNAMENÍ


Pokud někdo zná maximálně jedno své znamení západní astrologie, pak je to nejspíš právě sluneční. Sluneční znamení nám dobře popisuje osobnost a vlastnosti a společně s ascendentem se řadí mezi nejdůležitější prvky horoskopu. Sluneční znamení ukazuje způsob, jak člověk projevuje potenciál své základní energie a svých tvůrčích schopností, aby rostl a rozvíjel se jako individualita. Symbolizuje také vývojový stupeň, na kterém se nachází vlastník horoskopu ve své nynější inkarnaci a ukazuje také úkoly, které má zvládnout. Sluneční znamení určuje dynamický projev vůle, který se pak projevuje v postavení a aspektech ostatních planet v horoskopu. Vůle daná vlivem Slunce je základní součástí vědomí a zabarvuje pak i ostatní způsoby chování.

Obíhání Země kolem Slunce tvoří základ zvěrokruhu a jeho významů odvozených z ročních dob. Slunce opisuje každý den na obzoru oblouk od východu na západ. Pod obzorem pokračuje ve své cestě. My už máme ale noc. Zvěrokruh znázorňuje každoroční kyvadlový pohyb Slunce od zimního Slunovratu přes jarní rovnodennost k letnímu slunovratu a zpět. Data dvou slunovratů a dvou rovnodenností znamenají začátek čtyř kardinálních základních znamení zvěrokruhu.

21.3. - Beran 21.6. - Rak 23.9. - Váhy 21.12. - Kozoroh

Co ovlivňuje Slunce - stručně : - osobnost, individualita, já, jednání, vitalita, tvořivost, vědomí, sebepoznání - Slunce tvoří centrum osobnosti. Je to jádro, se kterým se člověk ztotožňuje, téma,kolem kterého se zjevně točí jeho život. Slunce symbolizuje schopnost vyjádřit mou osobnost, učinit ji viditelnou a všemi vnímanou. Dává určité vyzařování a typické zabarvením činům člověka. Dává pocit jedinečnosti. Postavení Slunce naznačuje, jak se potenciál člověka může nejlépe rozvíjet. Slunce je klíčem ke schopnosti, jak rozvíjet vědomí. Můžete si prohlédnout tabulku na jaké dny připadají různá sluneční znamení. Anebo po kliknutí na jednotlivé piktogramy se vám zobrazí podrobná charakteristika určitého znamení, ve kterém je Slunce. Můžete si vybrat mezi charakteristikou dítěte, ženy nebo muže, povahy, zdraví, práce či dokonce vztahů. Záleží na oblasti, která vás zajímá. br />
>> tabulka pro určení slunečního znamení

Charakteristiky:

BERANBeran

Beran

BÝKBýk

Býk

BLÍŽENCIBlíženci

Blíženci

RAKRak

Rak

LEVLev

Lev

PANNAPanna

Panna

VÁHYVáhy

Váhy

ŠTÍRŠtír

Štír

STŘELECStřelec

Střelec

KOZOROHKozoroh

Kozoroh

VODNÁŘVodnář

Vodnář

RYBYRyby

Ryby
Doporučujeme: UTON Copyright by Katarin © 2023